ו ר ד  נ ח מ י א ס
                    ת ז ו נ ה   ב ר י א ה   ל א י כ ו ת   ח י י ם

 
 
   


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


 א ו ד ו ת >>>

בהשכלתי הפורמאלית, אני בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית
באקדמיה "בצלאל".
לאורך שנים רבות עסקתי בתחומים
שונים מעולם העיצוב. בשלב מסוים,
בעקבות בעיות בריאותיות, שהעיבו
על חיי, ובעקבות אכזבה עמוקה
מהפתרונות שסיפקה לי הרפואה
הקונבנציונאלית, יצאתי למסע חיפושים אחר כלים, שיאפשרו לי להתמודד עם הדברים בצורה ראויה יותר.
התנסיתי בקשת רחבה של שיטות ריפוי אלטרנטיביות. אפשר לומר, שזה היה תהליך מאוד מבלבל, שכן, כל שיטה מושתתת על היגיון פנימי משלה ואף מתהדרת בהוכחות מדעיות משכנעות ביותר. קיימות סתירות רבות בין השיטות ומאוד קשה לדעת מה "נכון" לעשות. לאורך כל הדרך, לא הצלחתי להזדהות באופן מוחלט עם שיטה אחת או אחרת. בעיני, אין אמת צרופה אחת, מקודשת או מובנת מאליה. לכן, מצאתי את עצמי מלקטת מכל שיטה את כל אותם דברים שהדהדו נכון בעיני. חקרתי את הדברים והתנסיתי בהם, אם מצאתי אותם מתאימים עבורי, אספתי אותם אל תוך הפסיפס של חיי. כך גיבשתי את דרכי ואת אורחותיי. אפשר לומר שאת הידע שצברתי, "למדתי על בשרי" ולשמחתי, כיום אני זוכה לבריאות טובה ולאיכות חיים.

בעקבות תהליך המחקר האישי שלי, הגעתי למסקנה כללית גורפת;  
שילוב התזונה הבריאה באורח החיים, היא אחד המפתחות הכי משמעותיים ביצירת תשתית לאיכות חיים.

לפני כשנתיים ביצעתי תפנית חדה מבחינה מקצועית, ועזבתי את תחום "העיצוב" לטובת תחום "הבישול הבריא". שילבתי את הידע שצברתי בנושא התזונה הבריאה ביחד עם אהבתי לבישול ופתחתי מסעדה צמחונית קטנה ומקסימה בחצר ביתי שביפו, אלא שלצערי ולצערם של הסועדים הנאמנים, בשלב מסוים נאלצתי לסגור אותה.

המשכתי להרחיב ולהעמיק את הידע שלי בתחום התזונה הבריאה, דרך אין ספור ספרים, מאמרים, סדנאות, הרצאות ובעיקר דרך ניסוי ותהייה.
לאחרונה התוודעתי לגישת התזונה המשולבת. לראשונה הרגשתי, שאני יכולה להזדהות עם גישה מסוימת. על פי גישה זו, ההתייחסות למושג "מזון" רחבה יותר מן המושג "אוכל" ונוגעת בכל תחומי החיים. כמו כן, המושג "נכון" הוא מאוד יחסי ותלוי בהרבה גורמים. מה שנכון ובריא לאחד, יכול להיות מזיק ואף הרסני לאחר. הרעיון הוא, להתאים לכל אדם, באופן אישי את האלמנטים ה"נכונים" עבורו. אין צורך לקדש שיטה אחת או אחרת, אלא פשוט להרחיב את הידע בכלל השיטות ולשכלל את המודעות האישית, בכדי להשכיל לבצע "בחירות משולבות נכונות", המתאימות לכל אדם באשר הוא.

בעקבות התובנות הללו הגדרתי לעצמי יעד ושליחות;
ברצוני לסייע בעד אנשים, שמעוניינים לחולל שינוי בחייהם לטובת בריאות טובה ואיכות חיים, תוך תמיכה בדרך הייחודית של כל אחד ואחת.

כיום, אני מנחה סדנאות לבישול בריא, מעבירה הרצאות בנושא התזונה הבריאה ומציעה ליווי אישי תומך, לכל מי שמעוניין לחולל שינוי בהרגלי התזונה שלו ובאורחות חייו.


אשמח לעמוד לשרותכם בבוא העת
ורד נחמיאס

ליצירת קשר עם ורד            


Go Back  Print  Send Page

ורד נחמיאס 2011 ©

לייבסיטי - בניית אתרים