ו ר ד  נ ח מ י א ס
                    ת ז ו נ ה   ב ר י א ה   ל א י כ ו ת   ח י י ם

 
 
   


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


ד ו מ י ם   א ב ל   ש ו נ י ם   >>>

מסתבר שבני האדם מאוד דומים מבחינת המערכות הביולוגיות, שפועלות בגופם וכן גם מבחינת הצרכים הנפשיים הבסיסים. כל אחד זקוק למזון, מים ואוויר בכדי לחיות, כל אחד זקוק להערכה, אהבה והגשמה בכדי להרגיש טוב עם עצמו ולהיות מאושר, אבל בכל זאת יש חלקיק קטנטן, שהופך כל אחד מאיתנו לאחד יחיד ומיוחד, שאין שני לו בעולם כולו. החלקיק הזה הוא מאוד משמעותי והוא בדיוק מה שהופך אותנו לשונים כל כך, בהעדפות ובטעמים, בבחירות ובערכים.... כל אחד מקבל מתנות שונות מהיקום ואתגרים שונים ללמוד דרכם...
לאחרונה פגשתי בגישת "התזונה המשולבת" וזו עשתה מהפיכה משמעותית בחיי. בבסיס הגישה עומדים שני רעיונות מרכזיים פשוטים והגיוניים כל כך;
 
1. אין צורך להתאים את האדם לשיטה זו או אחרת, אלא יש להתאים אלמנטים מתוך השיטות השונות לאדם זה או אחר.  שכן, מה שיכול להועיל לאחד, באותה מידה יכול להזיק ואף להיות הרסני עבור האחר.
 
2. המזון, המגיע אלינו דרך הצלחת מהווה רק חלק מסוים, מכלל המזונות הבאים להזין אותנו, בכל רמות הקיום ומגיעים אלינו בדרכים שונות מכל תחומי החיים.  מזונות כגון:  מערכות יחסים כנות ומזינות, תחומי עניין מעשירים, קריירה מעשירה ומתגמלת, פעילות גופנית, שהות בטבע וחשיפה בריאה לשמש, נשימה מלאה, שינה מספקת וכו'...
 
לראשונה בחיי, הרגשתי שאני יכולה להזדהות במאת האחוזים עם מהות שעומדת מאחורי גישה מסוימת. היה בזה משהו מאוד מרגש. פתאום נהיה סדר בתוך הכאוס וסוף סוף, יכולתי לאפשר לעצמי לחיות בשלום עם כל הניגודים והסתירות הרוחשים בתוכי. הרגשתי, שחזרתי הביתה, אחרי שנים של נדודים.
 
למעשה הבנתי שבדרכי האינטואיטיבית,  למעשה ביצעתי הלכה למעשה מה שלימים למדתי שזוהי מהות גישת "התזונה המשולבת". חקרתי והתנסיתי בשיטות שונות ובחרתי במה שהיה "נכון" עבורי, החזיר אלי את בריאותי ושיפר באופן משמעותי את איכות חיי.
אני מאמינה שכל אדם אמור להתמודד עם האתגרים שעומדים בפניו מעל לבימת החיים ומשלמד על בשרו את שעליו ללמוד, רק אז הוא יכול להעביר את הידע שרכש, הלאה לאנשים אחרים, שמצויים מול אתגרים דומים וזקוקים ליד מכוונת.
אני מקווה בכל ליבי, שיעלה בידי לסייע לאנשים אחרים, לעבור את תהליך המחקר שלהם, כך שיוכלו למצוא בעצמם מה "נכון" עבורם, בדרך לחיים בריאים מלאים ומאושרים יותר.


Go Back  Print  Send Page

ורד נחמיאס 2011 ©

לייבסיטי - בניית אתרים