ו ר ד  נ ח מ י א ס
                    ת ז ו נ ה   ב ר י א ה   ל א י כ ו ת   ח י י ם

 
 
   


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


הצעד הראשון בדרך לשינוי >>

בעודי עומדת מול רשימת האתגרים שהצבתי לעצמי בתהליך השינוי האישי שלי, אני שואלת את עצמי, במבוכה מסויימת, מה לעשות קודם ומאיפה להתחיל? התשובה היא; יש להתחיל מן הצעד הראשון, כל שאר הצעדים, כבר יבואו בעקבותיו... לא משנה באיזה צעד אבחר, העיקר להתחיל לנוע לעבר הכיוון, שמשרת את המטרות והיעדים שהגדרתי.

ברגע זה ממש, אני בוחרת לנעול את נעלי ההליכה שלי ולצאת לצעוד לאורך הים. פעולה פשוטה לכעורה, שבמשך חודשים ארוכים אני חושבת לעצמי, שמן הראוי, שאבצע אותה. רק היום אני מוצאת את עצמי קמה ועושה זאת.

אני יורדת אל הים הפתוח, צועדת בצעדים נמרצים לאורך הטיילת החדשה ביפו, נושמת ונושפת ומרגישה איך כל מחזור הדם שלי מתעורר לפעולה ואנרגיה חדשה נוצרת בכל תא ותא בגופי. המראה של הים ממלא את נשמתי בשמחה גדולה. מסתבר שהיונים השלילים עושים את העבודה חיובית והשמש עושה פוטוסינתזה גם לבני אדם.... כשנגמר הקטע הסלול, אני משילה את נעלי ויורדת אל קו המים צועדת על החול וחשה את הקור הנעים של המים מפכפכים בין כפות רגלי הבוערות, עונג צרוף... משהרגשתי שצעדתי מספיק, אני מאטה את צעדי ומוצאת לעצמי מקום נעים לשבת בנחת. אני חשה את מחזור הדם שלי פועם בעוז בכל חלקי הגוף. אני מרגישה שאני חיה במלוא מובן המילה. אני מתרוקנת מכל מחשבה או דאגה ומתמסרת באופן מחולט לרחש גלי הים, הממלאים בטבעיות את החלל הריק שבמוחי. אט, אט, קצב פעימות הלב הופך להיות סדיר והנשימות רגועות יותר אני שוהה במקום הזה עד שאני מרגישה רגועה ונינוחה לחלוטין. אני פוקחת את העיניים והים במלוא הדרו נפרש בפני. אני חשה באושר גדול שמציף אותי.

אני ממשיכה משם הביתה ומכינה שייק ירוק בקומבינציה מהממת. שותה אותו בהנאה גדולה ומרגישה שהוא מרווה, מזין, מנקה ומחדש אותי מבפנים.

אני מרגישה נפלא, מלאת אנרגיה, יצירתיות ואופטימיות. אני חושבת לעצמי, שברגע זה ממש, החיים שלי נראים ממש בסדר - כל הדאגות החרדות והפחדים מצטמקים ומאבדים מכוחם עלי. אני חופשיה להמשיך במהלך היום הזה, הבא עלינו לטובה ולברכה ומקווה, שאוכל להתמיד ולהפוך את הפעולות הפשוטות הללו להרגלים טובים ומזינים, שמאירים כל יום באור שונה לחלוטין והופכים אותו לאיכותי וחיוני במיוחד. כמה פשוט וכמה משמעותי!


Go Back  Print  Send Page

ורד נחמיאס 2011 ©

לייבסיטי - בניית אתרים