ו ר ד  נ ח מ י א ס
                    ת ז ו נ ה   ב ר י א ה   ל א י כ ו ת   ח י י ם

 
 
   


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


 הרווח שבין ההלכה... למעשה

מטבע האדם מתנהלים בו שני כוחות מנוגדים. הכוח הפרודוקטיבי המניע לצמוח כלפי מעלה, תומך בבריאות ובאושר...  הכוח הנגדי הוא הכוח הפאסיבי, שסוחב כלפי מטה, נשלט על ידי חולשה ופחד ומשתף פעולה עם תהליכי ההתכלות, הריקבון וההרס. הרבה יותר "קל" להיות פאסיבי ולקטר ש"החיים הם לא משהו". הרבה יותר "קשה" ומאתגר לקחת אחריות ולהיות פרודוקטיבי, "לייצר אושר" חיים בריאים, טובים ומאושרים, מלאי חיוניות, סיפוק והגשמה...
הבחירה היא בידי כל אחד ואחת.

התשתית לאושר מבוססת, בראש ובראשונה, על בריאות פיסית ומנטאלית. הבחירה באושר מחייבת תהליך מתמיד של שינוי לטובת גדילה, צמיחה והתפתחות תוך כדי תנועה. אלא שלשנות הרגלי חיים והתמכרויות זה אחד האתגרים הגדולים שאדם יכול להציב לעצמו.

כדי לחולל תהליך של שינוי נדרשת החלטה אישית עמוקה. החלטה שמבוססת על רצון עז להגשים מטרות ראויות ולהגיע ליעדים בעלי ערך. שאלת המפתח שעומדת מאחורי הגדרת המטרות והיעדים היא;
"מה הם עבורי, חיים ששווה לחיות אותם?"
 
כאן באות לידי ביטויי; מחשבות ותובנות, שמתגלגלות במוח, תהליכים שמתרחשים בגוף, תחושות ורגשות ממעמקי הנפש, התנסויות וחוויות שנועדו להצמיח את הנשמה, או נוכחות של אנשים משמעותיים, המלווים את החיים ... ברגע מסוים, כשכל הרכיבים מצטרפים לכדי מרקם שיש בו משמעות וסוג של הגיון פנימי, רק אז כל אחד יוכל לתת לעצמו תשובה כנה ואמיתית על שאלת המפתח שהעמיד לנגד עיניו. רק אז, ניתן יהיה להגדיר את המטרות והיעדים ולהתחיל בתהליך השינוי.

 במרחב, שבו מתחולל תהליך השינוי יש אפשרות לגשר על הפער שבין הכוח  והפועל, בין הרעיון למשהו ממשי, בין רצונות לפעולות ומעשים. יש אנשים שבעבורם זה פשוט לגשר על הפערים הללו והם מוציאים רעיונות מן הכוח אל פועל בצורה טבעית ממש כמו שמחליפים מהלכים במכונית. יש כאילו שצריכים לגייס כמויות אדירות של אנרגיה בכדי לגשר על הפערים ובשבילם זה כמו לחצות אוקיינוס בכל פעם שהם נדרשים ליישם משהו חדש... ויש אנשים, שעומדים מול המרחב הזה, כמו אל מול תהום פעורה ומרוב פחד וחשש הם קופאים על מקומם ולא עושים דבר. כך הם יכולים לעמוד שם ולהיתקע אף חיים שלימים ובסופו של דבר, הם מוצאים את עצמם מתוסכלים עד עפר, לעומת כל אותן הזדמנויות שהחמיצו... אופס החיים עברו... כמה חבל!

הבחירות שלנו אינן אקראיות. לכל בחירה יש משמעות עמוקה, אלא שלא תמיד אנחנו מצליחים להבין ולפענח אותן בזמן אמת. לעיתים הבחירות עוברות דרך המוח, לעיתים דרך הלב או דרך הגוף, בכל מקרה מדובר כאן בבחירות משמעותיות, המרכיבות את אריג החיים היפהפה של כל אחד מאיתנו. לכל בחירה יש איכות אחרת וכל אחת מהן תורמת את חלקה היחיד המיוחד למארג הכללי.האם הבחירות שלנו טובות או רעות עבורנו, זו שאלה שקשה לתת עליה תשובה חד משמעית, שכן רק ממרחק מסוים ניתן לבחון את הדברים לאשורם, אבל חשוב לזכור שאין לשפוט את הבחירות הללו, אלא לנסות להכיל אותן בקבלה ובחמלה, שכן הן חלק מאיתנו. הלקאה עצמית לא תעזור כאן, היא רק תעכב את התהליך, תעבה את אופי הבחירה השגויה ותמשיך לחולל את מעגל הקסמים.  

אם הגענו לתובנה, שבחירה מסוימת אינה משרתת את טובתנו הגבוהה, תמיד יש באפשרותנו לבחור אחרת במקומה ולחולל שינוי.


Go Back  Print  Send Page

ורד נחמיאס 2011 ©

לייבסיטי - בניית אתרים